RWR78S3092FSRSL
Vishay Dale
Product No:
RWR78S3092FSRSL
Description:
RES 30.9K OHM 10W 1% WW AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Size / Dimension 0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 30.9 kOhms
Power (Watts) 10W
Features Military, Moisture Resistant
Failure Rate S (0.001%)