RWR89S3830BRBSL
Vishay Dale
Product No:
RWR89S3830BRBSL
Description:
RES 383 OHM 3W 0.1% WW AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Size / Dimension 0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 383 Ohms
Power (Watts) 3W
Features Military, Moisture Resistant
Failure Rate R (0.01%)