S1-0R75F3
Riedon
Product No:
S1-0R75F3
Manufacturer:
Riedon
Description:
RES 0.75 OHM 1% 1/2W 1913
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.126" (3.20mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient -
Size / Dimension 0.189" L x 0.130" W (4.80mm x 3.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 750 mOhms
Power (Watts) 0.5W, 1/2W