S103M47Z5UN6BJ7R
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
S103M47Z5UN6BJ7R
Description:
CAP CER 10000PF 1KV Z5U RADIAL
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.661" (16.80mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Size / Dimension 0.472" Dia (12.00mm)
Temperature Coefficient Z5U
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series S
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 10000 pF