S202S12F
Sharp Microelectronics
Product No:
S202S12F
Package:
4-SIP
Description:
SSR RELAY SPST-NO 8A 80-240V
User Guide
Load Current 8 A
Termination Style PC Pin
Output Type AC, Zero Cross
Circuit SPST-NO (1 Form A)
Voltage - Load 80 V ~ 240 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 4-SIP
Series S202
Package / Case 4-SIP
Mfr Sharp Microelectronics
Package Tube
Voltage - Input 1.2VDC