S21K0C-P06MFG0-500S
ODU
Product No:
S21K0C-P06MFG0-500S
Description:
CONN PLUG MALE 6P GOLD SLDR CUP
User Guide
Cable Opening 0.177" ~ 0.197" (4.50mm ~ 5.00mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome over Nickel
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP68 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating -
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 7.5A
Contact Finish Thickness - Mating -
Material Flammability Rating -
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -40°C ~ 120°C