S3STM500HIRHSC2
HellermannTyton
Product No:
S3STM500HIRHSC2
Manufacturer:
HellermannTyton
Description:
CABLE TIE HLDR DUAL PUSH MNT BLK
User Guide
Series -
Type Dual Opening
For Use With/Related Products Cable Ties up to 0.500" (12.7mm) Width
Color Black
Mfr HellermannTyton
Material Nylon, Impact Resistant, Heat Stabilized, UV Resistant
Package Bulk
Mounting Type Push In - Fir Tree
Size / Dimension 1.97" L x 0.87" W x 2.17" H (50.0mm x 22.0mm x 55.0mm)