S471K29X7RP6TK5R
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
S471K29X7RP6TK5R
Description:
CAP CER 470PF 2KV X7R RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.453" (11.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Size / Dimension 0.295" Dia (7.50mm)
Temperature Coefficient X7R
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series S
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 470 pF