Home / COBs, Engines, Modules, Strips / S4WM-0661309036-0A600G3S-00001
minImg
S4WM-0661309036-0A600G3S-00001
Seoul Semiconductor Inc.
Product No:
S4WM-0661309036-0A600G3S-00001
Description:
LED COB MJT COB WM WHT SQ 3000K
User Guide
Lens Type Flat
Light Emitting Surface (LES) 6.00mm Dia
Configuration Square
Viewing Angle 118°
Color White, Warm
CRI (Color Rendering Index) 90
Current - Max 360mA
Current - Test 180mA
Lumens/Watt @ Current - Test 118 lm/W
Size / Dimension 13.50mm L x 13.50mm W
Product Status Obsolete
Wavelength -
Luminous Flux @ Current/Temperature 740lm (Typ)
Series MJT COB
Temperature - Test 85°C
Type Chip On Board (COB)
Mfr Seoul Semiconductor Inc.
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 34.9V
Height 1.45mm