SA30A-BULK
EIC SEMICONDUCTOR INC.
Product No:
SA30A-BULK
Package:
DO-41
Description:
UNI-DIRECTIONAL TVS 500W, CASE T
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 10.3A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 33.3V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 500W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-41
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 48.4V
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 30V