Home / Crystals / SA534375F35HDT
minImg
SA534375F35HDT
CTS-Frequency Controls
Product No:
SA534375F35HDT
Description:
CRYSTAL 37.5000MHZ 18PF SMD
User Guide
Load Capacitance 18pF
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Ratings AEC-Q200
Series SA534
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr CTS-Frequency Controls
Operating Mode Fundamental
Frequency 37.5 MHz