Home / Crystals / SAX21412AA4A-27.120M
minImg
SAX21412AA4A-27.120M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SAX21412AA4A-27.120M
Description:
CRYSTAL 27.120M 12PF SMD
User Guide
Load Capacitance 12pF
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Frequency Tolerance ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
Operating Mode Fundamental
Frequency 27.12 MHz