SBCH4680RJ
TE Connectivity Passive Product
Product No:
SBCH4680RJ
Description:
RES 3 OHM 5% 1/2W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 350°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.315" x 0.276" Rectangular x 0.787" L (8.00mm x 7.00mm x 20.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 680 Ohms
Power (Watts) 4W