SC1210-471
Signal Transformer
Product No:
SC1210-471
Manufacturer:
Signal Transformer
Description:
FIXED IND 470UH 100MA 24.7OHM SM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 60mA
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.087" (2.20mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 100 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.138" L x 0.106" W (3.50mm x 2.70mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 24.7Ohm Max
Inductance 470 µH