SC511MF-2R2
Signal Transformer
Product No:
SC511MF-2R2
Manufacturer:
Signal Transformer
Description:
FIXED IND 2.2UH 2.2A 112MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.38A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.2 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 112mOhm Max
Inductance 2.2 µH