SCAP,PBLS-1.83/32.4
Tecate Group
Product No:
SCAP,PBLS-1.83/32.4
Description:
CAP 1.83F -10% +20% 32.4V UCAP
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 65°C
Height - Seated (Max) 1.614" (41.00mm)
Tolerance -10%, +20%
Termination Wire Leads with Connector
Lead Spacing -
Voltage - Rated 32.4 V
Mounting Type User Defined
Size / Dimension 3.110" L x 1.083" W (79.00mm x 27.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 420mOhm
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 65°C
Mfr Tecate Group
Capacitance 1.83 F