SCAP,PBLS-2.0/13.5
Tecate Group
Product No:
SCAP,PBLS-2.0/13.5
Description:
CAP 2F -10% +20% 13.5V UCAP PACK
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 65°C
Height - Seated (Max) 1.417" (36.00mm)
Tolerance -10%, +20%
Termination Wire Leads with Connector
Lead Spacing -
Voltage - Rated 13.5 V
Mounting Type User Defined
Size / Dimension 2.106" L x 0.453" W (53.50mm x 11.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 360mOhm
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 65°C
Mfr Tecate Group
Capacitance 2 F