SCAP,PBLS-2.8/27
Tecate Group
Product No:
SCAP,PBLS-2.8/27
Description:
CAP 2.8F -10% +20% 27V UCAP PACK
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 65°C
Height - Seated (Max) 1.811" (46.00mm)
Tolerance -10%, +20%
Termination Wire Leads with Connector
Lead Spacing -
Voltage - Rated 27 V
Mounting Type User Defined
Size / Dimension 2.598" L x 1.083" W (66.00mm x 27.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 310mOhm
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 65°C
Mfr Tecate Group
Capacitance 2.8 F