SCAP,PBLS-3.33/8.1
Tecate Group
Product No:
SCAP,PBLS-3.33/8.1
Description:
CAP 3.33F -10% +20% 8.1V UCAP PK
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 65°C
Height - Seated (Max) 1.417" (36.00mm)
Tolerance -10%, +20%
Termination Wire Leads with Connector
Lead Spacing -
Voltage - Rated 8.1 V
Mounting Type User Defined
Size / Dimension 1.280" L x 0.453" W (32.50mm x 11.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 240mOhm
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 65°C
Mfr Tecate Group
Capacitance 3.33 F