SCRH73B-561
Signal Transformer
Product No:
SCRH73B-561
Description:
FIXED IND 560UH 220MA 4.67OHM SM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 220mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.138" (3.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 220 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.307" L x 0.307" W (7.80mm x 7.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 4.67Ohm Max
Inductance 560 µH