SD3118-221-R
Eaton - Electronics Division
Product No:
SD3118-221-R
Description:
FIXED IND 220UH 182MA 4.77OHM SM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 166mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 182 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.122" L x 0.122" W (3.10mm x 3.10mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 4.77Ohm
Inductance 220 µH