SDR03EZPF1800
Rohm Semiconductor
Product No:
SDR03EZPF1800
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Package:
0603
Description:
RES SMD 180 OHM 1% 0.3W 0603
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Resistance 180 Ohms
Power (Watts) 0.3W