SF4B-H20G(V2)
Panasonic Industrial Automation Sales
Product No:
SF4B-H20G(V2)
Description:
LIGHT CURTAIN HAND 25MM
User Guide
Operating Temperature -10°C ~ 55°C
Ingress Protection IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Operating Range 0.3m ~ 9.0m
Protective Height 404mm
Detection Capability 25mm
Product Status Obsolete
Series SF4B
Beam Pitch 20mm
Voltage - Supply 24VDC