SFR2500007681FR500
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
SFR2500007681FR500
Package:
Axial
Description:
RES 7.68K OHM 0.4W 1% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 7.68 kOhms
Power (Watts) 0.4W