SFSD-05-30-H-11.90-S
Samtec Inc.
Product No:
SFSD-05-30-H-11.90-S
Number of Rows 2
Number of Positions 10
Color Black, Individual
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish Gold
Shielding Unshielded
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)
Series Tiger Eye™ SFSD
Length 0.992' (302.26mm, 11.90")