SFSD-35-28-H-10.00-S
Samtec Inc.
Product No:
SFSD-35-28-H-10.00-S
Number of Rows 2
Number of Positions 70
Color Black, Individual
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish Gold
Shielding Unshielded
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)
Series Tiger Eye™ SFSD
Length 0.833' (254.00mm, 10.00")