SFSD-50-30-G-05.00-SR
Samtec Inc.
Product No:
SFSD-50-30-G-05.00-SR
Number of Rows 2
Number of Positions 100
Color Black, Individual
Contact Finish Thickness 10.0µin (0.25µm)
Contact Finish Gold
Shielding Unshielded
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)
Series Tiger Eye™ SFSD
Length 0.417' (127.00mm, 5.00")