Home / Rectangular Cable Assemblies / SFSDT-05-28-H-03.26-DS-NDX
minImg
SFSDT-05-28-H-03.26-DS-NDX
Samtec Inc.
Product No:
SFSDT-05-28-H-03.26-DS-NDX
Number of Rows 2
Number of Positions 10
Color Blue, Individual
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish Gold
Shielding Unshielded
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)
Series Tiger Eye™ SFSDT
Length 0.272' (82.80mm, 3.26")