Home / Rectangular Cable Assemblies / SFSDT-15-28-H-03.50-D-NDX
minImg
SFSDT-15-28-H-03.50-D-NDX
Samtec Inc.
Product No:
SFSDT-15-28-H-03.50-D-NDX
Description:
.050 (1.27) SOCKET DISCRETE CABL
Number of Rows 2
Number of Positions 30
Color Blue, Individual
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish Gold
Shielding Unshielded
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)
Product Status Active
Pitch - Cable -
Series Tiger Eye™ SFSDT
Length 0.292' (88.90mm, 3.50")