Home / Rectangular Cable Assemblies / SFSDT-20-28-G-11.81-DR-NDX
minImg
SFSDT-20-28-G-11.81-DR-NDX
Samtec Inc.
Product No:
SFSDT-20-28-G-11.81-DR-NDX
Number of Rows 2
Number of Positions 40
Color Blue, Individual
Contact Finish Thickness 10.0µin (0.25µm)
Contact Finish Gold
Shielding Unshielded
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)
Series Tiger Eye™ SFSDT
Length 0.984' (299.97mm, 11.81")