SG73G1JTTD3571D
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
SG73G1JTTD3571D
Package:
0603
Description:
RES 3.57K OHM 0.5% 1/3W 0603
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
Resistance 3.57 kOhms
Power (Watts) 0.333W, 1/3W