SG73P1ETTP3243D
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
SG73P1ETTP3243D
Package:
0402
Description:
RES 324K OHM 0.5% 1/5W 0402
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
Resistance 324 kOhms
Power (Watts) 0.2W, 1/5W