SG73P2ARTTD561G
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
SG73P2ARTTD561G
Package:
0805
Description:
RES 560 OHM 2% 1/2W 0805
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±2%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 560 Ohms
Power (Watts) 0.5W, 1/2W