SG73S2E1RTTD471G
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
SG73S2E1RTTD471G
Package:
1210
Description:
RES 470 OHM 2% 1W 1210
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±2%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.102" W (3.20mm x 2.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Ratings -
Resistance 470 Ohms
Power (Watts) 1W