SG73S2ERTTD2002F
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
SG73S2ERTTD2002F
Package:
1210
Description:
RES 20K OHM 1% 1/2W 1210
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.102" W (3.20mm x 2.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Ratings -
Resistance 20 kOhms
Power (Watts) 0.5W, 1/2W