SGE-1510-2-2500A 03000C
Omron Automation and Safety
Product No:
SGE-1510-2-2500A 03000C
Description:
SGE1510-2-2500A-3000C
User Guide
Operating Temperature -10°C ~ 55°C
Ingress Protection IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Profile (W x H) 0.59" x 0.39" (15.0mm x 10.0mm)
Approval Agency CE
Material Thermoplastic Elastomer (TPE)
Product Status Obsolete
Series SGE
Inactive End Region 0.98" (25.0mm)