SH31B152K101CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
SH31B152K101CT
Description:
CAP CER 1500PF 100V X7R 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient X7R
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series SH
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)
Mfr Walsin Technology Corporation
Capacitance 1500 pF