Home / Oscillators / SIT1602AI-31-33E-4.000000
minImg
SIT1602AI-31-33E-4.000000
SiTime
Product No:
SIT1602AI-31-33E-4.000000
Description:
MEMS OSC XO 4.0000MHZ LVCMOS SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±20ppm
Current - Supply (Max) 4.5mA
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Base Resonator MEMS
Frequency 4 MHz