Home / Oscillators / SIT3821AC-1D2-33EE35.328000T
minImg
SIT3821AC-1D2-33EE35.328000T
SiTime
Product No:
SIT3821AC-1D2-33EE35.328000T
Manufacturer:
SiTime
Description:
MEMS OSC VCXO 35.3280MHZ LVPECL
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) ±70ppm
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Frequency Stability ±25ppm
Current - Supply (Max) 69mA
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Ratings -
Series SiT3821
Function Enable/Disable
Type VCXO
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output LVPECL
Mfr SiTime
Base Resonator MEMS
Frequency 35.328 MHz