Home / Oscillators / SIT8009AI-22-18E-125.000000
minImg
SIT8009AI-22-18E-125.000000
SiTime
Product No:
SIT8009AI-22-18E-125.000000
Description:
MEMS OSC XO 125.0000MHZ LVCMOS
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±25ppm
Current - Supply (Max) 5.6mA
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Ratings -
Series SiT8009
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 1.8V
Output LVCMOS
Mfr SiTime
Base Resonator MEMS
Frequency 125 MHz