Home / Oscillators / SIT8225AC-81-25S-25.000625
minImg
SIT8225AC-81-25S-25.000625
SiTime
Product No:
SIT8225AC-81-25S-25.000625
Description:
-20 TO 70C, 7050, 20PPM, 2.5V, 2
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) 70µA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Frequency Stability ±20ppm
Current - Supply (Max) 33mA
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series SiT8225
Function Standby (Power Down)
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.5V