Home / Oscillators / SIT8924AAB81-33N-80.100000
minImg
SIT8924AAB81-33N-80.100000
SiTime
Product No:
SIT8924AAB81-33N-80.100000
Description:
MEMS OSC XO 80.1000MHZ LVCMOS LV
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Frequency Stability ±25ppm
Current - Supply (Max) 4.8mA
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings AEC-Q100
Series SiT8924
Function -
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output LVCMOS, LVTTL
Mfr SiTime
Base Resonator MEMS
Frequency 80.1 MHz