Home / Oscillators / SIT9102AI-383N33E156.25000X
minImg
SIT9102AI-383N33E156.25000X
SiTime
Product No:
SIT9102AI-383N33E156.25000X
Manufacturer:
SiTime
Description:
MEMS OSC XO 156.2500MHZ CML SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 51mA
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
Series SiT9102
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output CML
Mfr SiTime
Base Resonator MEMS
Frequency 156.25 MHz