SL23EP08SC-3
Skyworks Solutions Inc.
Product No:
SL23EP08SC-3
Package:
16-SOIC
Description:
IC BUFFER 220MHZ 8CH 3.3V 16SOIC
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Ratio - Input:Output 1:9
Differential - Input:Output No/No
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 16-SOIC
PLL Yes with Bypass
Series -
Input Clock
Package / Case 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Voltage - Supply 2.3V ~ 3.6V
Output LVCMOS
Mfr Skyworks Solutions Inc.
Divider/Multiplier Yes/Yes
Number of Circuits 1
Package Tube
Frequency - Max 220MHz