SL32-186/208+LXI
Magna-Power Electronics
Product No:
SL32-186/208+LXI
Description:
POWER SUPPLY PROGRAMED DC 6 KW 0
User Guide
Current Regulation - Load 0.04%
Voltage Regulation - Load 0.01%
Current - Output 0 ~ 186A
Accuracy - Voltmeter; Ammeter 0.2%
Size / Dimension 24.000" L x 19.000" W x 1.720" H (609.60mm x 482.60mm x 44.50mm)
Product Status Active
Weight 35 lbs (15.9 kg)
Power (Watts) 6000W
Series SL
Voltage Regulation - Line 0.004%
Type Rack Mount (AC to DC)
Display Type LED
Number of Characters 3.5, 4
Voltage - Supply 208VAC
Voltage - Output 0 ~ 32VDC
Mfr Magna-Power Electronics
Ripple 40mV rms
Features Ethernet, Programmable, RS-232, Tracking
Package Box
Current Regulation - Line 0.02%