SLC4P14-320P44
Banner Engineering Corporation
Product No:
SLC4P14-320P44
Description:
LIGHT CURTAIN FINGER 14MM
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 55°C
Ingress Protection IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Operating Range 0.1m ~ 2.0m
Protective Height 320mm
Detection Capability 14mm
Product Status Active
Weight -
Series SLC4
Beam Pitch -
Voltage - Supply 24VDC