Home / Fixed Inductors / SLF12575T-680M2R0-PF
minImg
SLF12575T-680M2R0-PF
TDK Corporation
Product No:
SLF12575T-680M2R0-PF
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
FIXED IND 68UH 2.4A 77.8MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 2A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.309" (7.85mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.4 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 77.8mOhm
Inductance 68 µH