Home / Fixed Inductors / SLF7045T-221MR33
minImg
SLF7045T-221MR33
TDK Corporation
Product No:
SLF7045T-221MR33
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
FIXED IND 220UH 450MA 624MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 330mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 450 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 624mOhm Max
Inductance 220 µH