SMA-A0102FTDL22K
TE Connectivity Passive Product
Product No:
SMA-A0102FTDL22K
Package:
0102
Description:
RES 22K OHM 1% 0.3W MELF 0102
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0102
Ratings AEC-Q200
Resistance 22 kOhms
Power (Watts) 0.3W