Home / TVS Diodes / SMAJ30AHM3/I
minImg
SMAJ30AHM3/I
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Product No:
SMAJ30AHM3/I
Package:
DO-214AC (SMA)
Description:
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214AC
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 8.3A
Applications Automotive, Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 33.3V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 48.4V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 30V